E İhracat

Günümüz teknolojisinde internet ortamında işlemler hızlı ve etkili bir şekilde yönlendirilmektedir. Logo yazılım e fatura sistemi kullanıcılarına fatura oluşturma, saklama ve üzerinde revize işlemleri yapma olanağı verirken e defter sistemi ile geniş iletişim ağını kurma imkanı verilmektedir. E arşiv fatura ile destek verilerek bütünleştirilebilmektedir. Bu durumların ışığında logo yazılım e ticaret hizmeti ile ürün alıp satımında kullanıcılarına kolaylıklar getirmektedir. Bu hizmeti destekleyen ek bir uygulama da e ihracat hizmetidir.

E ihracat ile kullanıcılar internet ortamında ürünlerini alıp satma ve ülkeler arası bağlantı kurmaya olanak sağlamaktadır. Burada önemli olan avantaj kullanıcıların birbirini hızlı bir şekilde bulması ve iletişime geçerek satış işlemlerini gerçekleştirebilmesidir.

E Ihracat Avantajları Nelerdir?

Ekonomik özgürlüğünü sağlayabilmiş ülkeler; ürün üretimini ve bu üretimi global pazarda da sergileyebilmeyi hedeflemektedirler. E ihracat kavramı da bizlere yurtdışına ürün satışını sağlama imkanı vermektedir. Geleneksel olarak fiziksel mağazalarda satış yapma durumunun revize edilmesi ile online siparişler sağlanmaya çalışılmaktadır.

Neden E Ihracat Kullanılmalıdır?

Dijital ortam kullanıcılara çeşitli imkanlar sunmaktadır. Hedef kitlesinin artışı ve kar oranları düşünüldüğünde e ihracat etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülke kalkınmasına ve döviz girdilerinin olmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenlerden ötürü devlet desteği de gerekmektedir.

İşletmelerden bireysel müşterilere satış yapan e ihracat siparişlerinde gümrük vergisi muafiyetleri de uygulanmaktadır. Satış yapmadan önce belirli hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Bu hazırlıkları şu şekilde ifade edebilmekteyiz;

  • İhracatçılar birliği kaydı oluşturulması zorunludur. Gümrük kaydı dosyasının açılması gerekmektedir. Bu adımda ihracatçı birlikleri adres ve iletişim bilgilerini online olarak bulmak olanaklı olacaktır.
  • Resmi satış faturası olması zorunludur.
  • Satışı olacak ürünlerin tespit edilmesi önemlidir. Teslimat işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilse de gönderilen ülkenin kısıtlı veya yasak olabilecek ürün listelerinin kontrol edilmesi gerekmektedir.
  • Ödeme seçeneklerinin belirlenmesi gerekli durumlardan bir tanesidir. Ülkeler arası para birimini tespit etmek ve kredi kartı ödeme seçeneğine dikkat etmek gerekmektedir.

 

Logo yazılım e mutabakat ve e irsaliye sistemleri ile zenginleşen hizmetler ile kullanıcılar istedikleri ortamda sistemlere erişim sağlayarak sürecini ilerletebilmektedirler.

Paylaş: