VUK 509 Tebliği ile Firmaları Neler Bekliyor?

VUK 509 tebliği ile firmalar düzenlemeler yaparak e fatura, e arşiv fatura gibi hizmetler ile işlemlerini desteklemektedir. Bazı işletmeler bu hizmetleri gönüllü olarak kullanırken, bazı etmenler de eklenerek zorunlu olma durumuna getirmişlerdir. Yazımızda “VUK 509 Tebliği ile Firmaları Neler Bekliyor?” sorusuna cevap arayarak sistemleri ifade etmiş olacağız.

 

VUK 509 Tebliği Önemi Nedir?

19.10.2019 tarihli ve 30923 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 509 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile;

E fatura uygulamasına geçmesi zorunda olan mükelleflerin aynı anda e arşiv fatura uygulamasına da geçmek durumunda olması adına düzenlemelerin yapılması uygun görüldü. E dönüşüm hizmetleri ile artık kullanıcılar online platformlarda etkileşimlerini sürdürecek ve güvenilir ortam içerisinde tüm değerlendirmeler ve düzenlemeler sağlanacaktır.

 

E Fatura Hizmetinin Avantajları Nedir?

Logo yazılım olarak kullanıcılarımızın işlemlerini etkili bir şekilde yönetmesine yardımcı olmaktayız. E fatura e dönüşümün önemli bir parçasıdır. Kağıt fatura yerine geçmekte ve aynı hukuki işlemlerin yapılmasına olanak tanımaktadır. Kolayca faturaları düzenlemek ve güncellemenin yanında anında etkileşim ve iletim adına da en etkili yollardan biri olmaktadır. Logo yazılım çözümü ile tüm bu olanaklara bir tık uzakta olduğunuzu ifade edebilmekteyiz.

 

E Fatura Nasıl Düzenlenir?

Dijital alt yapı hizmetleri ile sistemleştirilen elektronik faturalar Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir. Faturaların düzenlenmesi, görüntülenmesi olanaklıdır. En sık sorulan soruların arasında da e fatura nasıl düzenlenir neleri içermektedir gibi sorular yer almaktadır. İşletmelerimize bu sorular doğrultusunda danışmanlık hizmetleri de sunmaktayız. Bu sorulara dijital ve teknolojiye uyumlu olarak cevaplar sunmakta ve çözüm ortağınız olarak her adımınızda yanınızda olarak sistemlerinizi çağa uygun bir şekilde desteklemenize yardımcı olmaktayız.

 

E Arşiv Fatura İle Farkı Nedir?

Bu fatura e arşiv uygulaması ile oluşturulmaktadır ve müşterilere de iletimi yapılmaktadır. İletim imkanı çok geniştir böylece faturaları platformda bulunan kullanıcılar dışındaki kullanıcılara da göndermek olanaklı olmaktadır. Arşivleme, güncelleme ve iletim olanakları mümkünken hızlı ve etkili bir şekilde güvenlik çerçevesinde tüm adımlar gerçekleştirilmektedir.

 

 

 

 

 

Paylaş: