Logo Yazılım ile E Dönüşüm’de E Fatura

Ekol yazılım ve danışmanlık hizmetleri çözüm ortağı logo yazılım olarak kullanıcılarımızın ihtiyaç ve beklentilerine uygun hizmetler sunmaktayız. Süreçte karşılaşılan tüm problem durumları analiz edilerek gerekli incelemeler yapmakta, gelişimler sunmaktayız.

Logo yazılım e dönüşüm hizmetleri ile tüm işlemleriniz süreçte kolaylık içerisinde ilerleyecektir. Gerekli adımlar ele alınarak süreç yapılandırılmakta, adımlar kolaylaştırılmaktadır. Bu yazımızda “Logo Yazılım ile E Dönüşüm’de E Fatura” başlığını ele alarak inceleme yapacağız.

 

Logo Yazılım E Dönüşüm Nedir?

 

E dönüşüm kullanıcılarına teknoloji ile bütünleşmiş hizmetler sunan bir uygulamalar bütünüdür. Gelişen teknoloji ve ilerleme gösteren yenilikler ile tüm kullanıcılar gerekli adımları belirli bir format içerisinde sunmaktadır.

 

Pek çok alanda (sağlık, ekonomi, eğitim vs) yaşanan dijital gelişmeler ile yeni uygulamalara ve desteklemelere ihtiyaçlar duyulmaktadır. Bu ihtiyaçlar pek çok hizmet ile ilerletilmektedir. E fatura, e arşiv fatura ve e defter gibi hizmetler süreçte pek çok adımda yardımcı olmaktadır.

 

Dönüşüm hizmetlerinin ilk adımı öncelikle bilgisayar ve internet kullanımını yaygınlaştırmaktır. Ortak ağ ve platformlar üzerinden gerekli işlemler ilerletilmektedir. Ortak ağ üzerinden gerekli paylaşımlar sağlanmaktadır. Bu paylaşımlar sayesinde temel gereksinim ele alınarak ortak paydada etkileşim kurulmaktadır.

 

E Dönüşümde E Faturanın Yeri Nedir?

E Fatura ile kullanıcılarımız pek çok işlemi etkili bir şekilde ilerletebilmektedir. Ortak platform üzerinden etkileşim kurmakta, veri iletimini sağlamaktadır. Böylece kullanıcılar arası etkileşim artarak üzerinde çalışılan ana tema pek çok kullanıcı tarafından ele alınmaktadır. 

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından kontrol edilen e fatura hizmetine kullanıcılar VUK 509 Tebliğ gereği zorunlu veya gönüllü olarak başvurma imkanına sahiptir. Hizmete geçen kullanıcılar daha hızlı ve düzenli bir şekilde fatura gönderimine kavuşabilmektedir.

 

E Fatura’ya Geçiş Zor Mu?

Sağladığı pek çok avantajlar ile öne çıkan elektronik fatura hizmetlerine geçiş oldukça kolaydır. Belirlenen adımları yerine getirdiğinizde işlemleriniz kolayca düzenlenmektedir. Gerekli olan durumları ifade edersek ilk olarak;

Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan mali mühür temin etmeniz gerekmektedir. Mali mühür elektronik ortamda onay işlemi yapmaya yardımcı olmaktadır.  Daha sonra Gelir İdaresi Başkanlığı’na geçiş talebinizi bildirebilirsiniz. Birkaç gün içinde hem mühür hem de talebiniz yerine getirilmiş olmaktadır.

 

 

Paylaş: