Logo Yazılım ile Arşivleme Nasıl Gerçekleştirilir?

Logo yazılım çözüm ortağı ekol yazılım ve danışmanlık hizmetleri olarak kullanıcılarımızın ortak sorunları ve işlem kolaylıklarını takip etmekte, gerekli durumların analizini tutmakta ve yönlendirme çalışmaları ile süreci değerlendirmekteyiz. Bu durumda ön plana çıkan bir ermen de arşivleme sorunlarıdır. Faturalarını oluşturmanın yanı sıra bu belgeleri ve süreçte gerekli görülen tüm belgelerin arşivlenmesi ve koruma altına alınması gerekmektedir. Logo yazılım e devlet çözümleri bu alanda size destek vermektedir. Bu hizmetler;

 

E Fatura Nedir?

Elektronik ortamda kullanımı, hazırlanması ve iletimi sağlanan faturalara e fatura adı verilmektedir. E fatura hizmetinin önemi işletme verimliliğini arttıracak yazılım çözümleri olmasıdır. Gerekli durum analizinin değerlendirilmesi ile elektronik fatura oluşturulmasının ardından faturanın iletimi ve kaydı işlemlerinde kolaylık getirmektedir. İşlemler sırasında faturaların analizin yapılması ve güncelleme işlemlerinin de getirilmesi gerekebilmektedir. Bu durumda e fatura ile güncelleme işleminiz sağlanabilmektedir. Ek işlemlerin ve karmaşanın oluşmasına gerek olmamaktadır.

 

Elektronik Fatura Kullanmalı Mıyım?

  • 01.01.2020 itibari ile 2018 yılı hesap dönemi satış ve gayrisafi hasılat 10 Milyon Türk Lirası ve üzerinde değerler görünüyorsa 
  • 01.07.2020 yılı ile 2018 ya da 2019 brüt satış hasılatı veya gayri safi hasılat toplamda 5 Milyon Türk Lirası ve üzerinde ise kullanım zorunluluğu mevcuttur.
  • Zorunluluk kapsamına girmiyor iseniz de hizmetlerden yararlanmanız da mümkündür.

 

E Defterin Önemi Nedir?

Kanunlarca gerekli olan kayıtların kontrol altına alınması adına e defter oldukça büyük öneme sahiptir. Dijital ortamda saklama işlemleri ile kayıtların güvenilirliği korunmuş olunmaktadır. Hız ve denetim sağlanmıştır ve e  defter formatını kullanan firmalarca kağıt israfı da engellenmiş olmaktadır. Fiziksel defterler kaldırılmış olunup uygulamalar ile bütünleşme sağlanmaktadır.

Mürekkep masrafına çözüm bulunmuş ve yazıcıdan çıktı alma gereği de ortadan kalkmıştır. E arşiv uygulaması ile desteklenmektedir.

 

E Arşiv Uygulamasının Özellikleri Nedir?

E arşiv uygulaması fiş ve faturaların çok sayıda kişiye iletimi esastır. Firmalar yüksek hızda faturalar oluşturma ve gönderme olanağı vermektedir. E arşiv fatura avantajları ile müşteriler en hızlı ve kolay şekilde işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Süreç kontrolü de esas olmaktadır.

 

 

 

Paylaş: