Logo Yazılım E Fatura İşlemleri

Logo Yazılım ile sistemler arası etkileşim kurmak oldukça kolaydır. Hız ve verimlilik odaklı ilerleme sağlayan günümüz koşullarını değerlendiren süreç yönetimi Logo Yazılım ile sağlanmaktadır.

Logo Yazılım e-fatura hizmetleri ile online ortamda fatura oluşturmanız ve iletmeniz oldukça mümkündür. Sistemlerin en çok tercih alanında olan e-fatura ile işlemlerinizi ilerletmeniz kullanışlılık ve verimlilik açısından oldukça önemlidir.

 

E-Devlet Çözümleri Nelerdir?

E-devlet çözümleri ile kullanıcılarımız işlemlerini oldukça rahat ilerletmektedir. Logo Yazılım’ın alanında uzman ekibi olarak sizlere gerekli süreç analizlerini sunmaktayız. E-devlet çözümlerini şu şekilde ifade edebiliriz:

  • E-fatura Entegratör Çözümleri 
  • E-irsaliye Entegratör Çözümleri
  • E-defter Entegrasyonu
  • E-arşiv Entegrasyonu
 

E-Fatura Nedir?

Online olarak hazırlanabilen ve iletimi sağlanan elektronik fatura türüdür. Kağıt fatura ile aynı hukuki geçerlilikleri barındıran elektronik fatura ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından düzenlenen standartlara uygun olarak kullanım koşulları mevcuttur.

 

E-Fatura Avantajları Nelerdir?

Takip süreçlerinin düzenlenmesine gerek olmadan online ortamda oluşturulan ve iletimi sağlanan fatura türü olarak karşımıza çıkmaktadır. E-fatura ile işlemler oldukça kolay bir şekilde ilerletilmektedir. İş yaşamında hızlı ve etkili sonuçlar alabilmek için e-fatura kullanmak işlevsel olmaktadır.

Maliyet anlamında da oldukça avantajlı seçenekler sunmaktadır. Kağıt kullanımının yerine ortak platformda hazırlanan belgelerin iletiminin sağlanması, depolama ve gönderim maliyetlerini de ortadan kaldırmaktadır. Bu şekilde kullanıcılarımız tasarruf olanaklarına da sahip olmuş olur.

 

E-Arşiv Nedir?

E-arşiv e-fatura mükellefi olmayan tüm kullanıcılara da elektronik fatura göndermeye olanak tanıyan sistemlere verilen hizmettir. Gelir İdaresi Başkanlığı’na sadece arşivlenen e-arşiv faturalarının raporlaması yapılmaktadır. Gönüllü veya zorunlu olarak kullanım durumları mevcuttur. Logo Yazılım olarak kullanıcılarımıza e-fatura ve e-arşiv kullanım imkanlarını sunmaktayız.

 

E-Arşiv Fatura ve E-Fatura Farklılıkları

E-arşiv uygulaması kapsamında oluşturulup düzenlenen ve iletimi sağlanan faturaya e-arşiv fatura adı verilmektedir. E-fatura mükellefi olan kullancıların e-fatura mükellefi olmayan kullanıcılara gönderimini sağladığı fatura türüdür. E-fatura farkı ise sadece e-fatura mükelllefi olan kullanıcılara fatura gönderiminin sağlanmasıdır. Ayrıca kurumlar arası faturalaşma imkanları sağlayan olanakları sağlamaktadır.

Paylaş: