Gönderilmiş E-Arşiv Faturamı Nasıl İptal Ederim?

HATA ALMADAN GİDEN E-ARŞİV FATURAMI İPTAL ETMEK İSTİYORUM, MÜMKÜN MÜ

BUNU NASIL YAPABİLİRİM?

Evet hata almayan e-arşiv faturalarınızı iptal etmeniz mümkündür. Bunun için aşağıda bulunan adımları uygulayarak sürecinizi sorunsuz bir ;

Logo Connect programından e-Logo Özel Entegratör’e yollanan, sorgulama işlemi durumuna göre durumu başarılı olan ve herhangi bir hata almayan e-Arşiv faturalarını, Go3, Tiger 3, Tiger 3 Enterprise, Go Wings, Tiger Wings, Tiger Enterprise Wings programı üzerinden iptal etmek mümkündür.

Logo Yazılım Özel Entegratörün Sunucusuna gönderilen e-Arşiv faturasını iptal etmek için aşağıda bulunan adımlar uygulamaya dökebilirsiniz :

e-Arşiv Giden Kutusu/Henüz Sonuçlanmamış alanında bulunan F9 menüsü ile e-arşiv faturasının durumu sorgulanmalıdır. Go 3, Tiger 3, Tiger 3 Enterprise, Go Wings, Tiger Wings, Tiger Enterprise Wings programında ilgili fatura F9 menüsü ile iptal edilmelidir. İptal edilen e-Arşiv faturası Logo Connect vasıtası ile sunucuya gönderilmelidir.

E-arşiv faturanızı iptal etmek için takip edilecek yöntemler :

1 – Logo Connect yazılımında üst menüde bulunan e-Arşiv; bölümünün içinde bulunan Giden Kutusu; bölümünde Henüz Sonuçlanmamış; bölümündeki faturalar seçilerek, faturaların durumu sorgulanma işlemi yapılır.

2- Henüz Sonuçlanmamış bölümünde faturalar listelendikten sonra, e-arşiv faturanın üzerine sağ mouse tuşu tıklanarak Durum Sorgula seçeneği ile e-arşiv faturaların durumu sorgulanır.

3- e-Arşiv faturada herhangi bir sorun yoksa fatura otomatik olarak “Yeşil” rengini almaktadır ve Başarılı bölümünde listelenir.

Hata almış olan e-Arşiv faturaları kırmızı rengini almaktadır ve Giden Kutusu bölümüne Hatalı sekmesinde listelenmektedir. Hata almış olan e-Arşiv faturasının hatasının düzeltilerek aynı e-Arşiv fatura bir daha gönderilmelidir.

4- Durumu sorgulanmış ve normal şekilde başarılı olmuş olan e-Arşiv faturasını iptal etmek için Go 3, Tiger 3, Tiger 3 Enterprise, Go Wings, Tiger Wings, Tiger Enterprise Wings programında Satış Faturaları bölümünde iptal edilecek e-Arşiv faturası tespit edilir ve üzerinde iken mouse sağ tıklayarak İptal Et seçeneği tıklanır.

5- e-Arşiv fatura İptal et seçeneğinin seçilmesi sonucunda, ekranda oluşacak olan Faturanız İptal uyarısına TAMAM denilerek ve e-arşiv fatura iptal işlemi başarılı gerçekleştirilebilmektedir.

6- İptal edilmiş olan e-Arşiv faturasının kesinlikle Logo Yazılım Özel Entegratör Portalı’na gönderilmesi gerekmektedir. Bunun için yapılması gerekli olan Logo Connect’te, e-Arşiv bölümünün içerisinde bulunan , e-Arşiv Fatura Gönder bölümünde , Hazırlanacak’da boş bir alanda Mouse un sağ tuşu tıklanarak Filtrele; seçeneğinin seçilmesi gereklidir.

7- Bundan sonra ekrana gelen filtrelerden İptal Durumu filtresinden İptal Edilenler de seçilmesi gerekmektedir.

Bu filtreyi seçtikten sonra sağ üst köşede TAMAM; a tıklandıktan sonra iptal e-Arşiv Faturası ekranınızda görülecektir. Hazırla-Paketle-Gönder seçenekleri sırası ile takip edilerek iptal edilen e-arşiv fatura Logo Özel Entegratörlüğe gönderilir gönderili, Logo Özel Entegratör bu iptal kaydını GIB’e göndermektedir.

Paylaş: