GİB E-Devlet Uygulamaları için Yeni Tebliğ Nitelikleri

Logo yazılım olarak işletmelerimizin işlemlerini etkili ve güvenli bir platformda gerçekleştirmelerini önemsemekteyiz. Süreç içinde karşılaşacağınız olası sorunlara çözüm bulmak amacıyla uzman kadromuz ile yanınızdayız. Bu yazımızda “GİB E-Devlet Uygulamaları için Yeni Tebliğ Nitelikleri” konusuna yer vererek genel çözümleri ifade edeceğiz.

Logo Yazılım E Devlet Uygulamaları Nedir?

E devlet hizmetleri kullanıcılara devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunularak faydalanılması demektir. Devlet hizmetlerinin kullanıcılarımız tarafından etkili, güvenli ve hızlı bir şekilde ilerletilerek işleme konulması adına gerekli uygulamaları sizlere sunmaktayız.

E dönüşüm ile teknoloji dünyasında gelişim sağlanmakta, bunun sonucunda yeni formatların entegre olması gerekmektedir.

E Devlet Uygulamaları Faydaları Nedir?

E devlet hizmetleri kullanıcılarımıza zamandan tasarruf sağlarken, maliyeti de azaltmaktadır. Verimlilik arttırılarak işlemler etkili bir şekilde ilerletilmektedir. Kağıt kullanımı azaltılarak online platformlarda işlemler yapılmaktadır.

Depolama, iletim alanında kolaylık sunmakta, kullanıcılar arası etkileşimi arttırarak sürecin ilerletilmesine destek olmaktadır.

E Devlet Hizmetleri Nasıl Kullanılır?

Kişisel bilgileri koruyan ve güvenliği üstte tutan sistemleri kurmak adına entegre hizmetler de gerekmektedir. Hizmetlere erişim için;

  • Şifre
  • E İmza
  • Mobil İmza
  • İnternet Bankacılığı
  • TC Kimlik Kartı’  na ihtiyaç duyulmaktadır.

Entegre Çözümler Nelerdir?

E fatura, e arşiv fatura ve e defter gibi hizmetler süreçte güvenlik adımlarını koruyarak işlemleri ilerletmeyi olanaklı hale gelmektedir.

E fatura hizmeti ile depolama, fatura oluşturma ve iletme işlemlerine katkı vererek işlemleri kolaylaştırmaktadır. E fatura uygulamalarına kayıtlı olmuş olan mükellefler aynı platform üzerinde etkileşim kurabilmektedirler.

E arşiv fatura daha kapsamlı olarak etkileşime olanak tanımaktadır. E fatura uygulamasına kayıtlı olan mükellefler, uygulamaya kayıtlı olmayan mükelleflere yaptıkları teslimi ifade eden fatura düzenlemek durumundadır. E arşiv fatura ile e fatura platformuna dahil olmayan kullanıcıların etkileşimini sağlamak, depolama sorunlarına çözüm getirmek muhtemeldir.

01.01.2020 tarihe değin e fatura uygulamasına zorunlu veya isteğe bağlı olarak geçerek dahil olanlar e arşiv fatura uygulamasına geçmeli ve faturalarını bu hizmete uygun olarak düzenlemek durumundadırlar. Kişiler kendileri istediği biçimde hizmetten yararlanmak adına başvuruda bulunabildikleri gibi kanun gereği başvurmak zorunda da kalabilmektedirler.

 

 

 

 

 

Paylaş: