E Faturanın Önemi Nedir?

E fatura hizmetleri süreç içerisinde büyük önem kazanmaktadır. Kullanıcılarımız gelişen ve değişen teknoloji içerisinde pek çok noktaya dikkat ederek sürecini yönlendirmektedirler. Ekol yazılım ve danışmanlık hizmetleri olarak kullanıcılarımızı tüm sistem içerisinde desteklemekte, yönlendirmekte ve sorunlara karşı birlikte çözüm arayışı ile hareket etmekteyiz

İşletme verimliliğini arttıracak yazılım çözümleri ile sizlere işletmelerinizde gerekli olacak tüm işlemler için önemli adımlar sunmaktayız. Süreci değerlendirmek ve gelişmek adına yapılacak tüm adımlarda yanınızda olmaktayız.

 

E Fatura İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

E fatura işlemleri elektronik ortam içerisinde yürütülmektedir. Özellikle koronavirüs pandemisinin getirdiği sosyal mesafe kurallarınca da kullanıcılarımız ev ortamında çalışmayı daha çok tercih etmektedir. Bu durumda online işlemler ile ilerletilen hizmetlerin önemi daha çok ön planda yer almaya başlamıştır. E fatura işlemleri ile online olarak bir tık ile sürecini yönlendirebilmektesiniz. Logo yazılım olarak e fatura kullanmalı mıyım diye soruları olan bireyler için ayrıntılı süreci ele alalım.

 

E Fatura ile Kağıt Fatura Arasındaki Farklar Nelerdir

Logo yazılım e fatura uygulaması;  elektronik belge olarak düzenlenmesinin sağlanması, elektronik ortamda iletiminin kurulması ve korunup ibraz edilmesi durumunda getirilen yasal çerçeve düzenince ve Gelir İdaresi Başkanlığı'nın belirlediği kurallara uygun düzenlenip geliştirilmektedir.

Kağıt fatura ile aynı hukuki nitelik çerçevesine sahip olması esastır. Elektronik ortamda düzenleme ve iletim sağlamaya olanaklı kılan bir uygulama olmaktadır. Kağıt faturanın maliyetini düşürerek kullanım kolaylığı getirmiştir. Maddi anlamda işlemlerin gerçekleştirilmesine destek sağlarken, karmaşıklığı ve gereksiz dosya depolanmasının önüne geçen e arşiv fatura ve logo e irsaliye ile desteklenmektedir.

 

Ekol yazılım ve danışmanlık hizmetleri olarak sizlere alanında uzman kadromuz ile destek vermekte, soru işareti oluşturabilecek olan durumlara karşı da hazırlıklı olmaktayız.

Bu noktada karmaşıklığa neden olan bir diğer terim de proforma fatura olmaktadır. Proforma fatura nedir sorusuna cevap getirirsek; ön fatura anlamı taşımakta, alıcı ve satıcı arasındaki taslağı simgelemektedir. Tüm detayların yer aldığı, maddelerin oluşturulduğu fatura türüdür. Bu taslak ile taraflar arası maddeler analiz edilebilmekte, olası çıkacak durumlar önlenebilmektedir. Mali ve ticari bir yükümlülüğe sahip değildir. Dilerseniz PDF, Word olarak da çıktı alımı yapabilmektesiniz. 

 

 

 

Paylaş: