E Fatura Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nedir?

E fatura hizmeti kullanıcılarımızın en çok kullanım gösterdiği ve sistemler arası etkileşimi arttırmasına yardımcı olan hizmetlerdendir. Şu an gönüllülük veya belirli bir durumlar çerçevesinde zorunlu olarak gözlemlenebilen e fatura hizmeti hakkında ekol bilişim ve danışmanlık hizmetleri olarak sizlere gerekli bilgilendirmeleri sunmaktayız.

 

E Fatura Nedir? Ne Değildir?

E fatura elektronik ortamda hazırlanan ve internet üzerinden okunup yazılabilen fatura hizmetidir. Hukuki geçerliliğe sahiptir ve standartları Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenmektedir. Normal fatura içinde yer alan bilgiler de burada yer almaktadır. Gelir İdaresi Başkanlığı’na elektronik fatura hizmetine geçmek istediğinizi bildirerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mali mühürünüz ile faturanızı kullanma imkanını da elde etmiş olacaksınız. 

 

Diğer Firmanın E Fatura Kullanımını Nasıl Anlarım?

Herhangi bir firmanın elektronik fatura kullanımı hakkında bilgi alabilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesinde bulunan kayıtlı kullanıcılar listesinden yararlanarak bir firmanın  uygulamada yer alıp almadığı hakkında bilgi edinebilmektesiniz.

 

E Fatura Kullanmanın Amacı Nedir?

E fatura kullanımının amaçlarından bir tanesi; alıcı ve satıcı arasındaki güven ilişkisini kurmaktır. Zaman ve maliyet tasarrufunun kurulması ve geliştirilmesi önemlidir. Altyapı hizmetlerinin sağlamlaştırılması ve etkileşim odaklı ilerletilmesi ile elektronik fatura en çok tercih edilen hizmetlerden olmaktadır. Ekol bilişim ve danışmanlık hizmetleri çözüm ortağı olan logo yazılım olarak sizlere her türlü sorularınıza karşılık hizmet sunmaktayız.

 

Artık yeni gelişen ve elektronik ortamda aktif olarak işlemlerini ilerleten kullanıcılarımız;

  • Kayıt fatura kesme
  • Kargolama
  • Kaybolma gibi bir çok problem durumundan kurtulmaktadır.

Kargolanma veya postalama durumları ile süreci geç ilerleten, işlem hızına engel olan uygulamalar yerine doğa dostu ve zaman tasarrufundan yararlanılmış oldu. Muhasebe sistemleriniz ile entegre olmakla beraber, geçmişte yer alan faturaları kontrol etmek ve düzenleme sağlamak da mümkün olmaktadır.

 

E Dönüşümde Elektronik Fatura

Günümüz teknolojisinde tüm işlemler elektronik hizmetler ile ilerletilmektedir. Elektronik hizmetler ile kullanıcılarımız hızlı ve etkili bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bir diğer e dönüşüm hizmetlerinden olan e defter, e arşiv gibi uygulamalar da pek çok avantajı ile sizlere yardımcı olmaktadır.

 

Faturalarımı Nasıl Kontrol Edebilirim?

Faturalarınızı oldukça kolay ve hızlı bir şekilde oluşturabilir, iletimini sağlayabilirsiniz. Bilgisayar, tablet veya cep telefonlarından erişim sağlamak ve kontrol etmek mümkün olmaktadır. Güvenli bir şekilde arşivlenme de mümkün olmaktadır. Gönderip alma süreçlerindeki ekonomik olması ile de bir artı özellik kazandırmış olmaktadır.

İnternet ortamına giriş yapabilen her kullanıcımız rahatlıkla işlemlerini sürdürebilmektedir.

 

Paylaş: