e-Dönüşüm Hizmetleri ile İşlemler

Günümüz sistemlerin etkili ve hızlı ilerleme göstermesi adına pek çok işlem süreçlerinin de takibinin yapılması gerekmektedir. Bu işlemlerin başında e-Dönüşüm gelmektedir. e-Dönüşüm hizmetleri ile işlemlerinizi ilerletmeniz büyük avantajlar sunmaktadır. İhtiyaçların dijital ortamda ilerletilmesi ile süreç işlemleri hızlı bir şekilde ilerletilmektedir.

 

LOGO Yazılım e-Dönüşüm Nedir?

    LOGO Yazılım e-Dönüşüm ile hız ve tasarruf temelli işlemlerin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Devlet politika destekleri ile sistemli bir şekilde sağlanmaya çalışılan e-Dönüşüm ile e-Devlet, e-İmza, e-Fatura gibi pek çok kavramlar da sistemlerde yer almaktadır. Her bir kavram önemli bir çözümü simgelemektedir. 

    

    e-Dönüşüm Avantajları Nedir?

    e-Dönüşüm ile yasal işlemler, ekstreler, bilgi alışverişleri gibi pek çok alanda dönüşüm sağlanmıştır. Yer ve zaman kavramı önemli olmaksızın günlük yaşamınızda işlemlerinizi ilerletmeniz mümkün olmaktadır. Bu işlemler daha hızlı ve daha verimli bir şekilde ilerletilmektedir. Dünyanın neresinde olursanız olur hızlı işlemleriniz ile sürekli bir şekilde süreç ilerletilmiş olunmaktadır.

    Pek çok iş alanı da e-Dönüşüm ile sistemsel şekilde işlemlerini ilerletmektedir. Örneğin faturasını e-Fatura ile oluşturmakta, güncellemekte ve iletmektedir. Mağazaların yerini artık e-Ticaret alarak online işlemler ilerletilmektedir. Böylece yer ve zaman önemli olmaksızın işlemlerin ilerletilmesi sağlanmaktadır. e-Dönüşüm ile fizikel mağazanın giderleri, kağıt, toner, kargolama işlemleri gibi durumlar azaltırılarak maliyette dengelenme sağlanmış olunmaktadır. Bu şekilde işlemlerde düzenleme sağlanmış olunur.

    Son yapılan çalışmalar incelendiğinde e-Fatura ve e-Defter kullanımında artış gösterilmektedir. Çoğu işletme işlemlerini düzenlemek için e-Fatura hizmetinden yararlanmaktadır.

 

    e-Fatura Nedir? e-Fatura Nasıl Kullanılır?

    e-Fatura, elektronik fatura anlamına gelmektedir. Elektronik faturalar dijital ortamda hazırlanarak kullanıcılarına pek çok imkan sunmaktadır. Kağıt dönüşümüne destek olmakla beraber ağaçların gerekli bir şekilde kullanımını sağlarlar. Telefon, tablet veya bilgisayarlar üzerinden girişi ve etkileşimi sağlanan e-Faturalar ile işlemler güvenli bir şekilde ilerletilmektedir. Pek çok işlemler sorunsuz bir şekilde ilerletilmektedir. 

 

    e-Fatura Kimler İçin Zorunludur?

    Eğer işletmeniz 412 sıra numaralı VUK Genel Tebliği kapsamında e-Fatura  kullanması zorunlu mükellefler listesinde yer alıyorsa ya da gönüllü bir şekilde bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız bu uygulamaya geçmeniz de mümkündür. Elektronik faturaya geçiş ile pek çok avantajlardan yararlanmak mümkün olmaktadır. E defter sistemi de e-Fatura sistemi ile bütünleşmektedir.

Paylaş: