e-Defter Hizmeti Nasıl Kullanılır?

e-Defter kanun gereğince kayıt altına alınması gerekli olan, zorunlu halde bulunan defterlerin elektronik olarak işlemlenmesine verilen hizmettir. Hızlı ve etkili sistemlerin kurularak adım adım ilerleme sağlanması ile işlemler ilerletilmektedir. 

LOGO Yazılım sistemleri ile işlemlerin hızlı bir şekilde ilerletilmesi gerekli süreç ağlarının kurulması mümkündür. Alanında uzman kadromuz ile LOGO Yazılım olarak sizlerin gereksinim ve beklentilerini ele alarak değerlendirme kurmaktayız. 

 

e-Defter Hizmeti Hakkında

e-Defter hizmeti ile kayıtlar belli formatlara dönüştürülmektedir. Bu formatlar Gelir İdaresi Başkanlığı’na gönderilmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı da bu dosyaları onaylamaktadır ve berat oluşturulur.

e-Defter kağıt olarak oluşturulmadan güvenilir, maliyeti uygun ve çevre dostu sistemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Süreç boyunca gerekli işlemlerin sağlanması ile sistemlerin ilerletilmesi gerekir. Elektronik ortamda düzenlemelerin ve onayların sağlanması ile kolaylıklar sağlanmaktadır. Dijital ortamda tutulan büyük defterler ve kanunen tutulması gerekli olan yevmiyelerin kontrolleri büyük önem taşımaktadır. Kayıtlar bir xml formatı biçiminde hazırlanmaktadır. İşlemlerin hızlı ve entegre bir ilerleme sağlaması için gereklidir.

 

e-Defter Kullanımı Zorunlu Mudur?

e-Defter kullanımında zorunluluk hükümleri mevcuttur. Bu hükümlere ek olarak gönüllü olarak da hizmetten yararlanabilmektesiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen husulara göre düzenlemelerin sağlanması görülmektedir.  e-Fatura kullanıcısı değilseniz e-Defter sisteminden isteğe bağlı olarak yararlanmaktadırlar. 

e-Defter oldukça işlevsel bir kullanıma sahiptir. Online işlemlerin ilerletilmesi ile süreç istenen düzeyde ilerleme göstermektedir. Sistematik şekilde ilerleme gösterilmesi, adım adım süreç analizlerinin yapılması ile e-Defter kullanımı pek çok değere sahip olmaktadır. İstenen yer ve mekanda internet vasıtası ile ilerleme sağlanmaktadır. 

 

LOGO Yazılım Çözümleri

LOGO Yazılım çözümleri alanında uzman ekibi ile düzenlenmektedir. İşletmelerin ihtiyacı olan işlemleri ilerletmelerine katkı vermektedir. Çözümler ile süreç boyunca gerekli adımların ilerletilmesi mümkündür. e-Defter, e-Arşiv, e-Fatura gibi çözümler ile işlemleriniz kusursuz bir şekilde ilerlemektedir. 

LOGO Yazılım hizmetleri pek çok işlem sürecini kontrol etmek için işlevsel olmaktadır. Gerekli noktaların değerlendirilerek sistemli bir şekilde düzenlenmesi ile işlemler ilerletilmiş olacaktır. Portal üzerinden işlemlerin sağlanması ile süreç düzenlenmektedir. Kolaylıkla kullanımı sağlanan arayüz ile gerekli sistemi kurabilirsiniz.

Paylaş: