E - Fatura Kullanmalı Mıyım?

E - Fatura, İnternet veri tabanını temelde kullanan ve aktif şekilde fatura hazırlanan elektronik ortamın adıdır. E - Fatura gün geçtikçe tüm şirketler için zoru hale gelmesi ön görülmekte. E - Fatura sayesinde kağıt, mürekkep ve benzeri matbaa ürünlerinden tasarruf edildiği gibi yaşanabilecek haksızlıklarında önüne geçmeyi başarıyor. 

E - Fatura aslında şirketler arasında fatura üzerilerinde ki hata ve yanlışların önlenmesini sağlamaktadır. Bu sayede elektronik ortamda yer alan faturalar analiz ve kontrolden geçerek sağlıklı bir hizmet sizlere sunulur. E - Fatura sayesinde fatura iletişim sorunları da ortadan kalkmış olur özellikle yurt dışı ve yurt içi uzak bölgelere gönderilen faturalar müşterinin eline ulaşana kadar uzun zaman geçebiliyor. E - Fatura bu zaman kaybını ortadan kaldırarak dakikalar bile almayan bir yöntemle, İnternet alt yapısı sayesinde iletişim işlemlerini hızlandırıyor. 

E - Fatura sizleri sadece matbaa ve kargo masrafından kurtarmıyor. E - Fatura ile ekstra ücret ödeyerek sahip olduğunuz arşiv ile arşivin düzenlenmesinden ve denetlenmesinden sorumlu departmanı da ortadan kaldırıyoruz. E - Fatura gün gün saat saat tarihçe tutarak gerekli arşivleme işlemini kullanıcısına sağlıyor. E - Fatura ile ekstra arşiv araştırmasından da kurtuluyorsunuz. Özellikle hukuki işlemler için gerekli olan faturaları düşünün üzerinden belkide aylar belki de yıllar geçmiş faturayı bulmak bir yana matbaa ürünü olduğu için sağlık durumu bile meçhul iken E - Fatura saniyeler içerisinde o faturaya güvenli şekilde ulaşmanızı sağlar. E - Fatura sayesinde faturalar %100 güvenli kabul edilir ufak bir tetkikin ardından işlemler hızlandırılır. 

E - Fatura ile depolanan faturalar her zaman sağlıklı ve güvendedir. E - Fatura elektronik ortamda yazmış olduğu tüm faturaları tarihlendirerek saklar. Matbaa ürünü olan tüm faturalar yıllar içerisinde yok olmaya yüz tutar. Yok olmayı engelleyen ve işletmenizi güven altında tutan E - Fatura hızlı ve kolay bir çözüm olarak karşımıza çıkmakta. 

E - Fatura Kimler İçin Zorunlu

E - Fatura hizmetinden yararlanmak ve işletmesini bu sayede geliştirmek isteyen herkes yararlanabilmekte. Fakat bazı durumlarda  E - Fatura zorunlu tutulmakta. Bu gibi durumlarda yüksek ücretli işlemlerin sağlıklı şekilde gerçekleşmesini sağlamak içindir.

E - Fatura geçiş zorunluluğu;

01.01.2020 itibari ile 2018 yılı hesap dönemi satış ve gayrisafi hasılat 10 Milyon Türk Lirası ve üzerinde değerler görünüyorsa E - Fatura kullanımı zorunludur.

01.07.2020 yılı ile 2018 ya da 2019 brüt satış hasılatı veya gayri safi hasılat toplamda 5 Milyon Türk Lirası ve üzerinde ise E - Fatura kullanımı zorunludur. 

Paylaş: