Depoda Stok Fazlalıklarının Başlıca Nedenleri Nelerdir?

Depoda stok yönetimi fazlalıklarının başlıca nedenleri sistemlerin etkili kurulamaması ve bu durumdan ötürü de kontrolün sağlanamamasından geçmektedir. Ekol yazılım ve danışmanlık hizmeleri çözüm ortağı logo yazılım ile bu sorunun üzerinden gelmeniz mümkün.

Logo yazılım ortaya koyduğu çözümler ile etkili sistemler yetiştirmekte ve bu sistemler ile tam kontrol sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Stokların fazlalıklarını veya eksikliklerini kontrol edemeyen sistemlerde veri kaybı ve maliyet azalması olmaktadır. Süreç içerisinde bu adımlara stok ve depo yönetimi programları ile dikkat edilmesi gerekmektedir.

E Dönüşüm , Stok ve Depo Yönetimi Programlarını Nasıl Etkiledi?

E dönüşüm hizmetleri ile kullanıcılar pek çok avantaj kazanmaktadır. Başta e dönüşüm ile artık teknolojiye sağlıklı bir şekilde adapte olmuş olmakta ve bu sayede online platformda yer almaktadır. Yer, zaman önemli olmaksızın tüm işlemlerin yapılması ve iletilmesi oldukça zahmetsiz  olarak gerçekleşmektedir.

Stok ve depo yönetimi programları ile kullanıcılar artık e dönüşüm ile desteklenen hizmetlerde aktif rol almakta, işlemlerini düzenlemekte ve kontrol etmektedir. Depo fazlalığına neden olacak durumlar kontrol altına alınmaktadır. Öncelikle bu durumları bi açıklayalım;

İşletmeler ürünlerinin eksikliğinden korkarak ve tedarik süreçlerini de düşünerek stoklarda fazla ürün bekletebilmektedir. Bu durumda takibin etkili bir şekilde sürdürülmesi gerekmektedir. Stokların tutulmasının asıl nedeni de hazırlıksız yakalanmaları ortadan kaldırmak ve tedarik maliyetlerini düşürmektir. Stok ve depo yönetimi programları ile hangi ürünün nereden, hangi tarihte ne kadar miktar ve maliyet ile temin edileceği de belirlenmektedir. Malzeme ve ürün kaybı en aza inmekte, tedarik ve satış süreçleri düzene girer, gereksinimler doğru saptanır ve düzenlenmektedir. Bu durumlar ekonomik anlamda kullanıcılara katkı sağlarken stok ve depo yönetimi programlarını da olumlu anlamda ön plana çıkarmaktadır. Diğer bir konu ise entegre çözümlerdir.

Entegre Çözümlerin Stok ve Depo Yönetimi Programlarına Katkıları Nedir?

Ekol bilişim ve danışmanlık hizmetleri çözüm ortağı olan logo yazılım entegre çözümleri depo yönetimlerine destek vermektedir. E fatura ve e arşiv fatura ile kullanıcılar sistemler arası fatura aktarımı başta olmak üzere pek çok işlemi kayıt altına alırken e defter ile gerekli belgeler sanal ortamda da kayıt altına alınmış olunmaktadır. Süreçte gerekli her adım takip edilmektedir.

 

 

Paylaş: